تشریح نرخ سرویس مدارس کرمان / مدیران شرکت‌های حمل و نقل حق هیچ گونه سرویس‌دهی مدارس را ندارند

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان کرمان، مصوبات نرخ‌نامه سرویس مدارس در شهر کرمان را تشریح کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سید میثم حسینی گفت: ساماندهی سرویس رفت و آمد دانش‌آموزان مدارس شهر کرمان (ناحیه یک و دو) با پوشش حدود ۶۵۰۰۰  دانش‌آموز در قالب ۵۰۰۰ خودروی واجد شرایط در طول سال تحصیلی در حال انجام است.

او افزود: حذف هزینه‌های روز‌های تعطیل (پنج شنبه و جمعه) از هزینه ایاب و ذهاب دانش‌آموزی و لحاظ کردن هزینه‌ی سرویس به صورت روزشمار با ۲۲ روز کاری، همچنین نظارت سازمان حمل و نقل، بار و مسافر بر کارت خودروی راننده به منظور کنترل تعداد سرنشین و واریز هزینه‌های ایاب و ذهاب دانش‌آموزان از طرف اولیا صرفا به حساب مدرسه مصوب شده است.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: ۱۳ شرکت واجد شرایط به مدارس شهر کرمان جهت انعقاد قرارداد معرفی شده‌اند و ضرورت دارد نرخ‌نامه‌ی مصوب شده سرویس مدارس در دید اولیا در دفتر مدیر و تابلو اعلانات مدرسه نصب شود، در ضمن مدیران شرکت‌های حمل و نقل حق هیچ گونه سرویس‌دهی مدارس را ندارند و این موضوع صرفا از طریق رانندگان واجد شرایط معرفی شده از طرف شرکت‌ها صورت می‌گیرد.

حسینی از اولیا خواست به منظور تعیین تکلیف سرویس مدارس دانش‌آموزی حداکثر تا پایان شهریور ماه اقدام کنند و ادامه داد: انعقاد قرارداد باید از طرف مدیر مدرسه با مدیر شرکت واجد شرایط صورت گیرد و ارائه خدمات سرویس‌دهی دانش‌آموزی توسط رانندگان حداکثر با دو سرویس در طول روز انجام شود.

او با اشاره فعال سازی سامانه سپند جهت ثبت‌نام رانندگان و شرکت‌های پیمانکار گفت: پرداخت هزینه‌ها به رانندگان سرویس بر اساس ظرفیت خودرو صورت می‌گیرد و مدت زمان سرویس‌دهی در دوره ابتدایی اول و دوم ۷ ماه و نیم، در دوره متوسطه اول ۸ ماه و در دوره متوسطه دوم ۸ ماه و نیم است.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: آموزش رانندگان سرویس مدارس با همکاری آموزش و پرورش، شهرداری و پلیس راهور حداکثر تا پایان شهریورماه ۱۴۰۱ انجام می‌شود.

به گفته او، نرخ مصوبه نهایی بر اساس ۲۲ روز کاری با اعلام نظر کارگروه ماده ۱۸ شهر کرمان (ناحیه یک و دو) به شرح زیر است:۱- گروه خودرویی ۱ (تیبا- پراید- کوئیک- ساینا) تا شعاع ۳ کیلومتر ۲۱۵،۶۰۰ تومان۲- گروه خودرویی ۲ (سمند، پژو، ال۹۰) تا شعاع ۳ کیلومتر ۲۴۶،۴۰۰ تومان۳- گروه خودرویی ۳ فقط ون تا شعاع ۳ کیلومتر ۱۸۴،۸۰۰ تومان۴- گروه خودرویی ۴ مینی‌بوس تا شعاع ۳ کیلومتر ۱۵۴،۰۰۰ تومان و نرخ هر کیلومتر اضافه در گروه خودرویی یک ۱۳،۰۳۰ تومان گروه خودرویی دو ۱۴،۳۳۰ تومان گروه خودرویی سه ۱۲،۲۵۰ تومان گروه خودرویی چهار ۵،۲۱۰ تومان افزایش می‌یابد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme