راه اندازی زیر پروژه چهارم سامانه سیماک در بحث استعلامات تا یک ماه آینده در استان کرمان/اجرای آزمایشی سامانه از فردا سه شنبه

معاون امور عمرانی استانداری کرمان گفت: بحث مدیریت املاک واحد و پرهیز از حجم مکاتبات به منظور تسریع فرآیند پاسخگویی دستگاه های اجرایی در بحث استعلامات، به عنوان زیر پروژۀ چهارم سامانه سیماک تا یک ما آینده در استان کرمان راه اندازی قطعی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، سید مصطفی آیت اللهی موسوی در جلسه رونمایی از زیر پروژه استعلامات سامانه مدیریت یکپارچه املاک استان کرمان در سالن پیامبر اعظم استانداری افزود: سامانه سیماک یا سامانه یکپارچه مدیریت املاک یک طرح ملی و جزی از طرح‌های اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی می‌باشد که زیر پروژۀ چهارم آن در بحث استعلامات تا یک ما آینده راه اندازی خواهد شد و به صورت آزمایشی از فردا در سطح شهر کرمان اجرا می شود.
وی اضافه کرد: ان زیر پروژه برای جلوگیری از اتلاف وقت مردم و موازی کاری و همچنین با هدف الکترونیکی کردن استعلامات میان دستگاهی راه اندازی می شود و در فاز نخست همه ۲۴ دستگاه استانی مرتبط با سامانه موظفند گزارشات خود را به صورت هفتگی به دبیرخانه سامانه ارائه کنند.

مدیر کل شرکت پست استان کرمان از استقرار سیماک در دهیاری‌ها و شهرداری‌ها خبر داد و اظهار کرد: تاکنون یک هزار و ۶۳۸ دهیاری از ۲۰۸۰ دهیاری استان و ۵۴ شهرداری استان به سامانه سیماک متصل شده‌اند و در حال فعالیت هستند، ضمن‌آنکه سایر دهیاری‌ها و شهرداری‌ها تا پایان سال به این سامانه مجهز خواهند شد.

علیرضا اکبری افزود: اجرای زیر پروژه چهارم استعلامات میان دستگاهی در فاز اول در شهرستان کرمان در ۲۴ دستگاه اجرایی این انجام می شود و آموزش‌های لازم به کارشناسان مربوطه در هر دستگاه برای اجرای این پروژه نیز داده شده است.

وی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح باعث کاهش مفاسدی مثل زمین خواری و همچنین حذف سلایق متعدد در حوزه مدیریت خدمت و ساخت و ساز خواهد شد.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme