فعالیت های دانش بنیان در استان کرمان حمایت می شود

سرپرست استانداری کرمان با تاکید بر اینکه از صندوق حمایت از نخبگان و شرکت های دانش بنیان حمایت می کنیم، گفت: ظرفیت های ملی و استانی بسیار خوبی را در اختیار داریم که با تلفیق این ظرفیت ها، فرصت های خوبی ایجاد خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در شورای عالی فناوری و نوآوری استان کرمان افزود: تشکیل شورای عالی فناوری و نوآوری در ذیل شورای گفت و گوی استانی دولت و بخش خصوصی کار خوبی است و باید مشخص شود این شورا در پیشرفت علم و فناوری استان و در نهایت رسیدن به توسعه پایدار چه اقداماتی را انجام خواهد داد.
وی اظهارداشت: باید ارتباط شرکت های دانش بنیان با وزارتخانه بیشتر باشد و تاثیر این نشست ها در ایجاد شغل، افزایش تولید و رفع مشکلات مردم محسوس باشد.
معاون توسعه مدیریت و جذب توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با تاکید بر اینکه راه نجات کشور در فعالیت های دانش بنیان است، گفت: دنیا با سرعت در حال پیشرفت است و باید خود را با این پیشرفت ها هماهنگ کنیم و در این زمینه باید به نخبگان، افراد دانشگاهی و افرادی که درگیر موضوعات هستند، توجه کنیم.
علیرضا دلیری ادامه داد: تمامی شرکت هایی که اقتصاد کشور را تغییر داده اند، شرکت هایی هستند که مدیران آنها جوانان هستند.
وی عنوان کرد: بستر و ظرفیت آموزشی وسیعی در استان کرمان وجود دارد و وجود مرکز هایتک یکی از مهمترین ظرفیت های استان کرمان به شمار می رود.
وی اظهارداشت: در حال حاضر آموزش صرف به تنهایی جوابگو نیست و باید شغل ایجاد شود که در این زمینه جوانان باید ایده پردازی کرده و کار کنند.
دلیری عنوان کرد: ظرفیت شرکت های بزرگ می تواند کمک بزرگی به توانمندسازی فعالیت های حوزه های دانش بنیان کند که این موضوع را در گذشته نیز دنبال کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه باید با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بیان، تحولی را در زیرساخت های تولیدی و صنعتی استان ایجاد کرد، گفت: در کشور ما پول زیادی وجود دارد و باید کار را آغاز کرد و بی شک در حوزه دانش بنیان مشکل پولی احساس نمی کنیم.
دلیری با اشاره به اینکه برای اجرای طرح های فناورانه و صنایع خلاق در حوزه روستائی مشکل پرداخت نداریم، ادامه داد: صندوق پژوهش و فناوری با بانکها متفاوت است و اختیارات گسترده ای است که می تواند ظرفیت های بزرگی را ایجاد کند.
معاون توسعه مدیریت و جذب توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: باید روی نیازهای استان تمرکز شده و زیرساخت های مورد نیاز تامین شود و در ادامه برای توسعه شرکت های دانش بنیان استان کرمان آماده همکاری هستیم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز گفت: استان کرمان تمامی ظرفیت های مورد نیاز برای توسعه جهشی در حوزه فن آوری را دارد و مشخص نیست که چرا این اتفاق رخ نمی دهد.
سید مهدی طبیب زاده افزود: بیش از ۶۲ شرکت دانش بنیان در استان کرمان فعال هستند که روند تکاملی خود را دنبال می کنند اما با توجه به لیست کالاهای صادراتی و کالاهای موجود می توان نتیجه گرفت که از این ظرفیت ها به نحو شایسته استفاده نشده است.
وی عنوان کرد: در سطح خدمات نیز خدمات متناسب و مدرنی در این استان ارائه نمی شود و با وجود این همه افراد نخبه، دانش پژوه و واحدهای علمی و دانشگاهی باید دید که به چه دلیل این ظرفیت ها منجر به یک کار فناورانه نمی شود.
طبیب زاده با تاکید بر اینکه راه میان بر رسیدن به توسعه پایدار، استفاده از شرکت های دانش بنیان است،تاکید کرد: بخش خصوصی برای توسعه فعالیت های دانش بنیان آماده همکاری است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme