تناقض های مدیریتی اجازه ی بهره وری در کار ها را نمیدهد

سرپرست استانداری کرمان با اشاره به این مطلب که تناقض هایی در مدیریت های ما وجود دارد که اجازه ارتقای بهره وری در کارها را نمی دهد، گفت: برخی موارد قانونی وجود دارد که موجب می شود مشاوران طراحی طرح ها به سمت کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری نروند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمد جواد فدائی روز پنجشنبه در سی و چهارمین شورای گفت و گوی استانی دولت و بخش خصوصی افزود: به نظر می رسد که در برخی حوزه ها جدیت نداریم زیرا با ورود جدی به اصلاح برخی قوانین می توان بهره وری را ارتقاء بخشید.
وی ارتقای بهره وری را نیازمند توجه به جزئیات مربوطه به جای طرح مسائل کلی دانست.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز گفت: در شرایط حساس کنونی که وضعیت پیچیده ای در اقتصاد کشور ایجاد شده است، موضوع بهره وری بیش از هر زمان دیگری باید مورد توجه قرار گیرد.
سید مهدی طبیب زاده افزود: وضعیت اقتصادی استان کرمان با تمامی فعالیت های خود و با همه موقعیت هایی که در بخش های مختلف دارد، نشان می دهد که با این اعداد ، اقتصاد استان بهره ور نیست و باید به این موضوع توجه کنیم.
وی ادامه داد: براساس اقلیم، سرزمین آب و سایر مزایای موجود، سهم استان کرمان از تولید ناخالص داخلی کشور متناسب با ظرفیت ها نیست و این آمارها نشانگر آن است که اقتصاد این استان کرمان رویکرده بهره ورانه ندارد.
وی تاکید کرد: بهره وری بحثی غیر ضروری نیست بلکه اصلی مهم است که بر پایه آن می توان با سرمایه گاری کم به نتیجه رسید.
طبیب زاده در ادامه یادآور شد: شورای گفت و گوی استانی کرمان در سطح کشور رتبه خوبی را به خود اختصاص داده است که این مهم با همکاری تمامی بخش های دست اندرکار حاصل شده است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران جواب های محکمی به رفتارهای قلدرمآبانه آمریکائی ها خواهد داد.
محمدرضا پورابراهیمی افزود: ایران از موضع عزت و اقتدار با آنها برخورد می کند و صحبت های ریاست جمهوری مبنی بر اینکه اگر نفت ایران صادر نشود نفت هیچ نقطه ای از دنیا صادر نخواهد شد، اصلی است که همه از آن حمایت می کنیم.
وی بر برگزاری نشست مشترک با بنگاه های کوچک به منظور ارتقای بهره وری آنها تاکید کرد و گفت: ظرفیت بسیار خوبی برای افزایش توسعه صادرات با توجه به سیاست تجاری آمریکا، اروپا و چین ایجاد شده است و باید در این زمینه برنامه داشته باشیم.
وی با تاکید بر این مطلب که در حال حاضر صادرات ما با سیاست های ارزی گره خورده است، عنوان کرد: در این رابطه به دولت پیشنهاد شد که بازار اولیه و ثانویه داشته باشیم و در بازار اولیه برای تامین واردات کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از جمله مواد غذایی، دارو، نهادهای دامی و …. برنامه ریزی و اقدام شود.
وی با تاکید بر این مطلب که سیاست های بانک مرکزی باید مبتنی بر روش های عقلایی باشد، ادامه داد: از آغاز تغییرات در تیم اقتصادی دولت استقبال می کنیم و در کنار آن باید رویکردهای سیاست گذاری نیز تغییر یابد.
وی به کاهش ارزش پول ملی اشاره و بیان کرد: در دنیا کاهش ارزش پول ملی فرصت استثنائی برای افزایش صادرات و کاهش واردات است که در کشور ما نیز این رخداد باید مورد توجه باشد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد تعاملی با دولت را استمرار می دهیم و جایی که بدانیم استمرار این رویکرد به نفع مردم و کشور نیست، اعلام خواهیم کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme