معلم رکن پایدار و اصلی توسعه کشور است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حمیدرضا دعاگویی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و تبریک هفته مقام معلم، خاطر نشان کرد: نقش آموزش و پرورش به عنوان محور و اساس توسعه بر کسی پوشیده نیست و معلم نقش موثر و اساسی در توسعه کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه معلم عنصر اصلی تعلیم و تربیت است، افزود: در مکتب غنی اسلام و منابع دیگر و فرهنگ اصیل ایران بر تکریم جایگاه معلم تاکید شده است.

دعاگویی با بیان اینکه جامعه ای که قدر معلم را نداند پیشرفت نخواهد کرد، اظهار کرد: آموزش و پرورش و معلم رکن پایدار توسعه و پیشرفت کشور است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اسناد بالادستی مخصوصا سند تحول بنیادین، گفت: میخواهیم برای غنای فرهنگ عمومی و ارتقاع جایگاه معلم ایفای نقش کنیم.

دعاگویی افزود: مدرسه به عنوان یک جایگاه مهم و فرهنگی همراه با اولیا و دانش آموزان می تواند نقش موثری در تحقق این امرمهم داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: در نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی با تاسی از ائمه اطهار و دین مبین اسلام به جایگاه معلم تاکید شده است و پیامبر هدف از رسالت خود را معلمی عنوان کرده است.

دعاگویی خاطر نشان کرد: اگر معلم بر صدر باشد و مورد تکریم قرار گیرد حرمت و احترام همه افراد جامعه حفظ می شود.

بر پایه این گزارش آئین تجلیل از مقام شامخ معلم در کرمان با حضور حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، رزم حسینی استاندار کرمان، دعاگویی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش و جمعی از مدیران استان در محل تالار همایش های دانشگاه فرهنگیان پردیس خواجه نصیرالدین طوسی کرمان برگزار شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme