معلمان طبیبان اصلی روح و روان افراد جامعه هستند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، رضوان حکیم زاده در آئین بزرگداشت مقام معلم در کرمان با اشاره به دخالت های غیر کارشناسی و بی مورد در آموزش و پرورش،خاطرنشان کرد: دخالت نکردن در آموزش و پرورش یکی از بنیادی ترین ضرورت هابرای توسعه نظام تعلیم و تربیت کشور است.

وی اظهار کرد: در جامعه سایر اقشار از جمله مهندسان و پزشکان و…اجازه نمی دهند در کارشان کسی دخالت کند، اما متاسفانه همه به نوعی در فعالیت های آموزش و پرورش به صورت غیرکارشناسی شده دخالت میکنند.

حکیم زاده با بیان اینکه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش کلید رشد و توسعه کشور است، تاکید کرد: اگر مسئولان میخواهند در کشور توسعه ایجاد کنند باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه جامعه توسعه یافته نیاز به انسان توانمند و متعهد و کارآمد دارد، گفت: معلمان به عنوان پرچم داران اصلی تعلیم و تربیت زمینه ساز اصلی توسعه در کشور هستند.

وی از پیامبر اسلام به عنوان اول معلم بشریت نام برد و گفت: باید به عنوان معلم به شرح وظایفی که خداوند متعال در قرآن مجید برای ما در نظر گرفته است ،عمل کنیم.

حکیم زاده با تاکید بر اینکه باید به عنوان معلم ،دلسوز همه دانش آموزان باشیم، خاطرنشان کرد: در نظام تعلیم و تربیت باید از جدا کردن و برچسب زدن به دانش آموزان اجتناب کنیم و برای همه دانش آموزان فرصت تجربه و موفقیت را ایجاد کنیم.

بر پایه این گزارش آئین تجلیل از مقام شامخ معلم در کرمان با حضور حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، رزم حسینی استاندار کرمان، دعاگویی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش و جمعی از مدیران استان در محل تالار همایش های دانشگاه فرهنگیان پردیس خواجه نصیرالدین طوسی کرمان برگزار شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme